Reference – redakce knih, korektury

Ako Slovenka, píšuca text knihy po česky, som tušila, že to bude pre korektorku mimoriadne náročná práca. Preto som veľmi spokojná, že som sa rozhodla pre p. Hanu Borovskú, ktorá text doviedla k dokonalosti nielen po stránke štylistickej a gramatickej, ale precízne dohľadala a opravila aj mnohé faktické chyby. Vďaka jej komplexnému prístupu text tak získal nový rozmer a verím, že si čitatelia knihu Zkus cestu s Dagmar naozaj vychutnajú. Spolupráca s ňou bola vysoko profesionálna, komunikovala promptne, všetky opravy boli jasne vyznačené a zdôvodnené. Mám za sebou už pätnásť vydaných kníh, z toho štyri v češtine a musím povedať, že mi je ľúto, že som na p. Borovskú nenatrafila skôr. Vrelo odporúčam aj najnáročnejším klientom.

19. 10. 2023

Soňa Bulbeck

bulbeckluzinova@googlemail.com


Spolupráce s paní Borovskou byla po celou dobu trvání našeho projektu vynikající. Oceňovali jsme nejenom dokonalost a pečlivost v korekturách, ale i citlivé návrhy na vylepšení stylistiky. Rovněž jsme přivítali profesionální znalost práce s akademickými dokumenty. Vždy jsme se také mohli spolehnout plynulost a spolehlivost spolupráce. Je opravdu radost pracovat s takovou profesionálkou.

14. 12. 2021

Mgr. Jana Holcová, týmová manažerka aktivity Veřejnost projektu SRP (NPI ČR), jana.holcova@npi.cz


Paní doktorka Borovská není jen jazyková korektorka, ale snaží se textu i porozumět a většina jejich návrhů je nejen jazykově, ale i odborně ku prospěchu textu. Korigovala naše dvě knihy analýzy dat a mohu ji vřele doporučit. Opravdu extra třída.

20. 9. 2021
PhDr. Ing. Petr Soukup, Ph.D., 
ředitel Institutu sociologických studií FSV UKAčkoliv je na internetu velká škála možností, koho vybrat na korekturu češtiny, jsem ráda, že jsem nakonec oslovila paní doktorku Borovskou. Jednání bylo rychlé, profesionální a samotná korektura knihy byla také rychle a precizně hotová. Takže mohu jen doporučit!
2. 3. 2018
Mgr. Kristýna Holečková
Propagace a produkce hradu Kašperk
propagace@kasperk.cz
www.kasperk.cz


Paní doktorku Borovskou jsem požádal o spolupráci a pomoc při přípravě odborné monografie. Na zakázce jsme se domluvili během krátké doby díky bezvadné a rychlé emailové komunikaci. Rád bych ocenil její odborné znalosti při úpravě citací a pramenů, rychlost provedení, dodržení stanoveného termínu a profesionální přístup, s jakým se ujala mého požadavku. Kromě těchto kvalit bych rád vyzdvihl i její osobní iniciativu a zájem o věc, díky němuž provedla v textu i drobné korektury nad rámec původní dohody. Vřele doporučuji a děkuji moc.
19. 8. 2017
Mgr. Jiří Byčkov, Ph.D.
vysokoškolský pedagog a terapeut
Jiri.Byckov@seznam.cz


Spolupráce s paní Borovskou na korekturách publikace (oblast vztahů českého obyvatelstva k životnímu prostředí) proběhla velmi příjemně. Oceňujeme především flexibilitu, rychlost (cca 140 NS textu ke korekturám za 3 dny) a zároveň přesnost/detailnost, s jakou paní Borovská ke korekturám přistoupila. Těším se na případnou další spolupráci!
29. 6. 2017
Ester Koňařová
Katedra environmentálních studií, FSS MU
konarova@fss.muni.cz


Jazykovou korekturu paní dr. Hany Borovské bych rád všem doporučil a znovu jí touto cestou děkuji za profesionálně odvedenou práci. Korektury mým textům vždy výrazně prospěly zejména po stylistické stránce. Oceňuji také, že paní Borovská vždy dodržela stanovený termín zaslání opravených textů. Už nyní se těším na další spolupráci!
7. 7. 2016
Mgr. Jan Palkovič
ZŠ Linecká Český Krumlov
palkovic.jan@seznam.cz


Jazykové korektury dr. Borovské jsou pro mne obrovským přínosem, vždy se totiž snaží s mými texty sžít a pečlivě naslouchá mým požadavkům. Díky jejím odborným a citlivým zásahům se mé stěžejní studentské práce projasnily a odlehčily od zbytečných zmatečností, což jim dodalo na srozumitelnosti a kultivovanosti, aniž by přitom došlo k odchýlení od jejich zamýšleného sdělení. Dále oceňuji mravenčí práci s formálními úpravami mých odborných textů, jako jsou citace či poznámkový aparát, stejně jako její poučné komentáře či odkazy na zajímavé internetové stránky. V neposlední řadě si ale vážím také toho, že paní Borovská vždy, někdy i s předstihem, dodrží dohodnutý termín dodání.
4. 7. 2016
Mgr. Zdeněk Kauer
interní doktorand Katedry filozofie Ostravské univerzity
jerme@seznam.cz


Dr. Borovská pro naše nakladatelství redakčně připravovala knihu Jak prodávat, aby od vás kupovali, pana Ulčina. Práci odvedla precizně nejen po stránce běžných korektur, ale i po stránce redakčních úprav faktických údajů. Velice jsme ocenili také rychlou a vstřícnou komunikaci a dodržení veškerých termínů. Spolupráci s ní budeme určitě rádi vyhledávat i do budoucna.
17. 2. 2016
Zuzana Böhmová
odborná redaktorka
redakce ekonomie a podnikání
GRADA Publishing, a. s.
bohmova@grada.cz


Pro náš nový projekt Originální knihy jsme potřebovali stylistické korektury personalizovaných dětských knih. Obrátili jsme se na paní doktorku Borovskou. Ta reagovala velmi rychle a profesionálně, vše k naší spokojenosti vypracovala a poradila nám i se stavbou příběhu nad rámec nabízené korektury. Jsme velmi spokojeni. Chystáme další texty a na 100 % se na paní doktorku znovu obrátíme. Když vidím, jak její práce našim textům prospěla, žádné texty bych bez její pomoci do tiskárny již nikdy nepustila. Těším se na další spolupráci.
11. 1. 2016
Ing. Miroslava Urbánková
jednatelka a manažerka
ELTISK, s. r. o.
Mariánské nám. 63
Uherský Brod
688 01
mirka@sluzebnik.cz
www.OriginalniKnihy.cz


Jazykových a stylistických korektur paní Dr. Borovské využívám pravidelně k mé maximální spokojenosti. Poslední zpracovávanou zakázkou byl nový katalog DEK STAVEBNINY - Stavění je radost. Korektury byly dodány vždy v krátkých termínech, byly velmi pečlivě zpracované a stylistické korektury byly velmi podnětné. Těším se na další spolupráci.
24. 2. 2015
Ing. Milan Hanuška
Vedoucí oddělení grafiky a DTP
DEK, a. s.
Tiskařská 10/257
Budova TTC
108 00 Praha - Malešice
milan.hanuska@dek-cz.com
www.dek.cz


Dr. Borovská provedla precizní jazykovou korekturu strategického plánu rozvoje města. Korektura byla provedena za velmi krátkou dobu, přesto precizně. Velmi oceňuji, že paní Borovská sledovala celkovou provázanost textu a uvedla další doporučení pro zvýšení kvality práce. Služby paní Borovské mohu doporučit.
8. 12. 2014
Bc. Nela Hrušková
nela.hruskova@mepco.cz
Mezinárodní poradenské centrum obcí
www.mepco.cz


Paní Borovská kontrolovala naši publikaci Encyklopedie vad nemovitostí II. Autoři knihy hodnotí korektury jako velmi precizní a konzistentní. Oceňuji také rychlost, s jakou byl text opraven. Byla to příjemná spolupráce.
30. 1. 2014
Ing. Milan Hanuška
Vedoucí oddělení grafiky a DTP
DEK, a. s.
Tiskařská 10/257
Budova TTC
108 00 Praha-Malešice
milan.hanuska@dek-cz.com
www.dek.cz


Paní doktorka Borovská prováděla jazykové úpravy našich publikací Dětský průvodce pěstounskou péčí, Krizová intervence a Základy facilitace. Musím uznat, že její stylistické úpravy všem textům opravdu pomohly. Čtenářům budou určitě srozumitelnější, což je u příruček, jako jsou ty naše, velmi důležité. Také jsem ráda, že všechny citace odborné literatury i internetových zdrojů jsou po korektuře v pořádku, a uživatelé si je tak mohou jednoduše dohledat, pokud by potřebovali více informací. Dr. Borovskou mohu doporučit i proto, že mi vyhovovalo, že jsem předem věděla, kdo bude moje texty číst a jaká je jeho kvalifikace. To není u korektorských služeb vždy pravidlem.
15. 1. 2014
Mgr. Veronika Uhlířová
ředitelka pobočky občanského sdružení
Velký vůz Sever
www.velkyvuz-sever.cz
sever@velkyvuz.cz


Dr. Borovská kontrolovala a dotvářela řadu textů na mých webech a na blogu idnes.cz. S jejími opravami, změnami stylizace a doporučeními, jak text napsat, aby byl čtenářům a možným budoucím klientům přístupnější, jsem byl vždy naprosto spokojen. Spolupracoval jsem už s více korektory (psal jsem knihy pro nakladatelství Grada a Ben), ale moje texty neměly nikdy lepší péči než zde. Služby Dr. Borovské mohu doporučit každému, kdo potřebuje text nejen důkladně zkontrolovat, ale případně i stylisticky a věcně vyladit.
25. 7. 2013
Ing. Jan Havelka
jhavelk@me.com
S paní doktorkou Borovskou spolupracujeme moc rádi. Je velmi kompetentní pro redakci našich knih s tématikou osobního rozvoje. Vážíme si její profesionality, pečlivosti, zodpovědného přístupu k plnění termínů a rovněž její invence a doporučení, díky kterým si kniha lépe najde své čtenáře. Už teď se těšíme na naši další spolupráci.

15. 12. 2023

Ing. Lenka Dvorská, CFA

šéfredaktorka redakce ekonomie, podnikání a osobního rozvoje nakladatelství Grada

dvorska@grada.cz


Dlouho jsme hledali kvalitní korektorku textů pro naši galerii a na doporučení jsme oslovili paní Borovskou. Svou pečlivostí si nás okamžitě získala a velice nás těší každá další spolupráce. Zdá se, že není nic, s čím by si neporadila. U paní Borovské nejvíce oceňujeme to, že se textem nezabývá jen na povrchu, ale v rámci korektur provádí i precizní rozbor obsahu. Korektura v jejím podání není jen o kontrole gramatiky. Každou, třeba i zdánlivě nepodstatnou informaci ověřuje a v poznámkách vysvětluje. S mimořádným citem pro stylistiku doslova čaruje s textem. Služby paní Borovské rozhodně doporučujeme!

30. 3. 2023

Andrea Chuchlová a kolektiv 3+galerie Český Krumlov, andrea.chuchlova@divadlock.cz


Spolupráci s paní doktorkou Borovskou si nemůžu vynachválit. Její práce je odvedena vždy pečlivě a v dohodnutém termínu. Oceňuji především množství podnětných komentářů a kladně hodnotím i vstřícnou emailovou komunikaci. Služby paní doktorky Borovské vřele doporučuji i ostatním.

21. 10. 2021

PhDr. Martina Ptáčníková, Ph.D,                   Ústav pro jazyk český AV ČR                 ptacnikova@ujc.cas.cz


Paní doktorka Borovská prováděla stylistické korektury mé knihy Kauzalita a buddhismus, která vyjde tento rok ve filosofickém nakladatelství Oikúmené. Mohu říct, že jsem byl mimořádně spokojen nejen s její prací, ale i naprosto profesionálním přístupem k celé věci. Přestože se v knize zabývám velmi obtížným, vysoce odborným tématem, paní Borovská odvedla skvělou práci. Budu proto velmi rád, pokud se mnou bude spolupracovat i na další mé knize, kterou chystám na příští rok.
4. 5. 2020
PhDr. Jiří Holba, Ph.D.
Orientální ústav AV ČR
holba@orient.cas.cz


Spolupráci s paní Borovskou vřele doporučuji! Pomáhala mi s přípravou monografie z oblasti matematiky a počítačové vědy a mohu konstatovat, že po korektuře je celý text na mnohem vyšší úrovni. Nejvíce si cením její schopnosti často i drobným zásahem do slovosledu, zkrácením věty či výměnou slov docílit srozumitelnějšího výkladu, aniž by došlo ke změně významu textu.
20. 4. 2018
Jakub Dyntar
Vysoká škola chemicko-technologická v Praze
dyntarj@vscht.cz


Velmi oceňujeme rychlé a profesionální jednání paní Borovské. S korekturami jsme byli spokojeni a velmi rádi využijeme její služby znovu.
11. 10. 2017
Drahuše Sokolová
draha@jemnezrozeni.cz
Jemné zrození, s. r. o.
www.jemnezrozeni.cz


Internetové stránky paní doktorky Borovské jsem objevila náhodou, když jsem hledala korektora pro svou plánovanou knížku " Až na (kostní) dřeň". Přečetla jsem si její reference a musím říct, že měly všechny pravdu. Paní doktorka je úžasný profesionál. Na můj email odpověděla obratem, jazykovou korekturu textu přijala a přesně dodržela stanovený časový termín. Její připomínky byly věcné, inspirující a dodaly mé knize na autentičnosti a srozumitelnosti jako celku. Hlavně díky její skvělé práci s textem a upozornění na pár nesrovnalostí mohu knížku bez obav nabídnout nakladatelství. Pokud hledáte skvělého a profesionálního korektora, paní doktorku Borovskou mohu plně doporučit. A ještě jednou jí moc děkuji za pomoc.
23. 7. 2017
Věra Nykodýmová
v.nykodym@volny.cz


S korekturami, které jsme si nechali u paní Borovské zpracovat, jsme velice spokojeni a vřele doporučuji ostatním zájemcům. Velice oceňuji pečlivý přístup, kvalitu zpracování a profesionální přístup. Služby paní Borovské budeme i nadále využívat.
27. 6. 2017
Ing. Jana Menšíková
INESAN, s. r. o.
www.inesan.eu
jana.mensikova@inesan.eu


Paní Hanu Borovskou jsem jako PR manažer vzdělávacího projektu hrazeného z evropských peněz kontaktoval náhodou bez předchozího doporučení. Na základě zhruba půlroční spolupráce mohu odpovědně a upřímně konstatovat, že paní Borovská je profesně velmi kompetentní jazyková korektorka. Bravurní znalosti češtiny (gramatika, syntax) není třeba ani zmiňovat, co mne však od samého počátku skutečně oslovilo, je její jazykový cit. Díky němu dokáže pomocí drobných formulačních změn posouvat texty do vyšší stylistické roviny, a to bez dopadu na význam. S psaním, editací a stylistikou mám jako bývalý novinář dlouhodobé zkušenosti, nestává se mi tedy často, že spolupráce na textech pro mne představuje inspiraci. S paní Borovskou tomu tak naštěstí je.
30. 11. 2016
Lukáš Pfauser
PR manažer
Projekt Strategické řízení a plánování ve školách a v územích
Národní institut pro další vzdělávání
pfauser@nidv.cz


S kvalitou korektur dr. Borovské, které prováděla na nelehkém textu litevské gramatiky, jsem byl vysoce spokojen a mohu ji doporučit každému. Výborně dodržela i termín.
4. 3. 2016
PhDr. Ondřej Šefčík, Ph.D.
Ústav jazykovědy a baltistiky FF MU
sefcik@phil.muni.cz


Oceňuji důkladnou a pečlivou práci, kterou dr. Borovská odvedla při přípravě publikace Projektový management ve sportu, zvlášť její komplexní povahu: redakční práce zahrnovala vypracování úvodního lektorského posudku jazykové úrovně monografie, dále redakci textu a nakonec i korektury sazby. S paní doktorkou budeme určitě dále spolupracovat.
15. 1. 2016
Mgr. Lenka Brodecká
redaktorka Nakladatelství Masarykovy univerzity
brodecka@press.muni.cz
www.muni.cz/press


Služby dr. Borovské využila naše společnost opakovaně, abychom měli jistotu, že naše texty určené klientům budou nejen pravopisně, ale i typograficky v pořádku. Vyhovovala mi rychlost zhotovení korektur i to, že jsme se s paní Borovskou vždy jednoduše a k mé spokojenosti dohodli na podmínkách vypracování a odevzdání korektur.
13. 7. 2015
Luděk Buchta
Marketing Manager
INTELEK, spol. s r. o.
Vlárská 953/22
627 00 Brno
ludek.buchta@intelek.eu
www.intelek.cz


Děkujeme paní Borovské za korekturu reklamních tiskovin, bez její rychlé a precizní práce bychom nestihli vše připravit v termínu před začátkem stavební sezóny.
2. 4. 2015
Ing. Dominik Hanko
vedoucí marketingu
JUB akciová společnost
hanko@jub.cz
www.jub.cz


Dr. Borovská zpracovávala pro naše nakladatelství stylistickou korekturu knihy P. Horáka Role lokálních projektů zaměstnanosti v České republice financovaných z Evropského sociálního fondu. Byl to náročný vědecký text, který také vyžadoval sjednocení a úpravu všech citací odborné literatury a online zdrojů podle platných norem. Paní Borovská si s nimi pohrála unikátním způsobem. Korektura poměrně rozsáhlé monografie byla provedena kvalitně a v krátké době, což velmi oceňuji.
17. 12. 2014
Mgr. Lenka Brodecká
redaktorka Nakladatelství Masarykovy univerzity
brodecka@press.muni.cz
www.muni.cz/press


Psaní své bakalářské práce jsem věnovala hodně času a úsilí. Chtěla jsem mít jistotu, že bude formálně v pořádku a stylisticky na dobré úrovni. Proto jsem si ji nechala zkontrolovat. Překvapilo mě, co všechno jsem v textu přehlédla, i když jsem ho sama několikrát četla. V některých místech, kde jsem si nebyla jistá vhodnou formulací, jsem ráda využila návrhy korektorky. Se službami dr. Borovské jsem byla velice spokojená a doporučuji je všem, kdo potřebují rychlou a spolehlivou korekturu.
17. 3. 2014
Martina Svobodová
martina.cipova@post.cz


Stylistická korektura dr. Borovské konceptu naší publikace Žárové zinkování nepochybně prospěla. Stylistické úpravy respektovaly zaměření knihy, která je určená široké odborné veřejnosti, a povýšily ji na dobrou profesionální úroveň. Jsem s nimi spokojen.
28. 1. 2014
Ing. Vlastimil Kuklík
Asociace českých a slovenských zinkoven
Vlastimil.Kuklik@fs.cvut.cz


Paní Borovská prováděla stylistickou a předtiskovou korekturu naší dětské kuchařky. Myslím, že recepty jsou po jejích úpravách dobře srozumitelné i dětem. Jsem ráda, že v korekturách byl na moje přání zachován neobvyklý styl receptů a že jsme se o všem snadno průběžně domluvily. Také s rychlostí korektury jsem spokojena.
17. 10. 2013
Ivana Kocmanová
šéfredaktorka a grafička
AXIÓMA Praha, s. r. o.
knihy pro děti od českých
autorů a výtvarníků
Martinská 2, 110 00 Praha 1
redakce@axioma.cz
www.axioma.cz


Na články Hany Borovské jsem narazila na blogu idnes.cz, a protože mi byly blízké svým humorem a viděním světa, postupně jsem je všechny přečetla. Ráda bych se také dokázala vyjadřovat tak poutavě a hravě a uměla podobně "čarovat s texty". Myslím, že Hana Borovská je ten pravý a kompetentní člověk, který může prakticky i radou pomoci také ostatním, aby jejich texty byly čistší, přitažlivější a čtivější.
1. 10. 2013
Ivana Balková
balkova@vivia.cz

www.vivia.cz