Pro autory: zajištění odměny za autorská práva

Autoři beletrie i odborných knih, překladatelé, víte, že máte kromě svého honoráře nárok i na další odměnu za své dílo, na poplatek za autorská práva od agentury Dilia? Tato odměna, která má u většiny tvůrců obvykle hodnotu několika tisíc korun ročně, vám může být pravidelně zasílána na váš bankovní účet, aniž byste o ni museli opakovaně žádat. Jestliže jste o této možnosti dosud nevěděli a neuplatňovali svá autorská práva, o odměnu nepřicházíte. Lze ji uplatnit i zpětně u starších děl. Co k tomu potřebujete? Registrovat se u agentury Dilia a pravidelně podávat ohlášky svých nových děl. Svá práva mohou takto uplatňovat i spoluautoři kolektivních děl.

 

Nevíte, jak na to? Ráda vám s registrací a uzavřením smlouvy o zastupování při výkonu dobrovolné kolektivní správy pomohu. Během hodinové konzultace společně vyřídíme vše potřebné. Dostanete také instrukce, jak svá autorská práva můžete sami spravovat v budoucnosti a uplatňovat je u dalších děl, která vytvoříte.

 

Cena konzultace je 800 Kč za 1 hod. a 400 Kč za každou další započatou půlhodinu. Doporučuji připravit si ke konzultaci seznam knih, které jste napsali (případně jejichž jste spoluautoři) nebo které jste přeložili. Seznam by měl mít podobu citací. Ty lze nejjednodušeji vygenerovat v katalozích velkých knihoven, např. Moravské zemské knihovny v Brně nebo Národní knihovny v Praze.

 

Upozornění: Autorská práva lze u agentury Dilia tímto způsobem uplatnit pouze u monografií, které vyšly v České republice.

 

Formy konzultace
 

  • Internetové telefonování po Skypu. Uživatelské jméno pro jazykové konzultace je hanaborovskaTento kontakt je určen pouze pro předem domluvené hovory. Děkuji za pochopení:-) Máte-li zájem o skypovou konzultaci, je třeba si ji předplatit, a to ideálně on-line platbou. Na základě platby vám rezervuji termín.

  • Osobní konzultace. Tuto možnost můžete využít, jste-li z Brna nebo v Brně právě pobýváte. Místo a čas setkání domluvíme individuálně.

 
Rozhodli jste se, že se o svou autorskou odměnu u Dilie přihlásíte? Je to jednoduché, kontaktujte mě.